
KAKTUSI UN RADIĀCIJA. MĪTS?
Joprojām nav zināms, no kurienes radies mīts, ka kaktusi izglābj cilvēku no radiācijas, kas it kā iziet pārmērīgi daudz no monitora. Kaktuss absorbē starojumu. Vai tiešām ir lietderīgi novietot kaktusu pie datora? Galīgi kliedējot mītu.
Vai atceraties, kā 90. gados personālie datori sāka plaši izplatīties? Tad gandrīz katrs cilvēks, kurš ilgu laiku strādāja pie datora, uzskatīja par savu pienākumu iegūt kaktusu un novietot to monitora tuvumā. Jo, it kā, ērkšķains draugs glābj no radiācijas.
Vispirms definēsim, kas cilvēkiem ir briesmīgi, cenšoties sevi pasargāt ar kaktusa palīdzību? Vecāki monitori patiešām izstaro rentgenstarus. Tomēr šīs dienas ir aizgājušas aizmirstībā, un mūsdienu datori var izstarot tikai elektromagnētiskos viļņus. Daudziem datoriem ir zema starojuma atzīme, taču tas nav rengen starojums, bet gan elektromagnētiskais starojums.
Tomēr attiecībā uz viņu tehnoloģiskā doma ir tālu uz priekšu. Ja pat pirms divpadsmit gadiem monitori (precīzāk, to kineskopa "astes") izstaroja daudz elektromagnētisko viļņu ar frekvenci no desmitiem hercu līdz simtiem megahercu un varēja negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu slimību attīstību, grūtniecību, un mazināt imunitāti, tad mūsdienu monitoriem ir daudz "drošības slēdžu", kas paredzēti, lai maksimāli palielinātu lietotāja drošību. Jaunākie monitori gandrīz neko neizstaro. Elektromagnētisko viļņu skaits no tiem ir salīdzināms ar to pašu viļņu skaitu no jebkurām citām elektroierīcēm vai pat mazāk. Starp citu, ilgstoša uzturēšanās elektrisko vadu tuvumā (piemēram, ja jūsu gulta atrodas tās tuvumā) mūsu ķermenim rada daudz kaitīgāku viļņu iedarbību nekā dators.
Šī starojuma viļņu garumi ir daudz lielāki nekā jebkurš kaktuss. Tāpēc elektromagnētiskie viļņi, šķiet, plūst ap kaktusu, praktiski to "nemanot". Tomēr izrādās, ka radiotehnikā ir tāda lieta kā "efektīvais izmērs", kad atstarotāja forma spēlē lielāku lomu nekā tā izmērs. Tad tā darbības telpa daudzkārt palielinās. Kaktuss ar savām adatu rindām tikai pēc formas atgādina tā dēvēto daudzslāņa stūra atstarotāju, kas spēj atstarot elektromagnētisko signālu pretējā virzienā.
Vienīgais ir tas, ka pats atstarotājs ir jāveido ar precīzi kalibrētiem izmēriem. Kā mēs saprotam, mātes Dabas izgatavotajiem kaktusiem nav pareizo izmēru, un katrs no tiem nedaudz atšķiras no citiem. Bet ir arī risinājums. Vairāku atstarotāju sistēma var efektīvi darboties pat ar kļūdām atsevišķu kaktusu elementu izmēros. Tas ir, jums jāņem 5 kaktusi un sakārtojiet tos ap ierīci tā, lai tie atrastos pareizā piecstūra virsotnēs, kuras mala ir no 5 līdz 25 kaktusu diametriem. Runā, ka šī sistēma ir absolūts aizsargājošs vairogs, aiz kura nevar izkļūt neviens elektromagnētiskais starojums.
Tātad, kā mēs redzam, jums nevajadzētu baidīties no starojuma, ko rada viens moderns monitors - tas ir ļoti mazs kopējā viļņu un staru masā, kas iedarbojas uz mums. Bet kaktuss (vai jebkurš cits augs) jānovieto uz jūsu galda tikai tāpēc, ka iekštelpu ziedi kopumā labvēlīgi ietekmē mūsu stāvokli un priecē mūs ar to izskatu.
- Kaktusi neabsorbē no darbojoša datora radioaktīvo starojumu un nepalīdz aizsargāt cilvēku veselību no tā.
- Bieži sastopams mīts saka, ka kaktusi aug labāk, absorbējot radioaktīvo starojumu, kas, nāk pārmērīgi no datora monitora.
- "Nav neviena zinātniska pētījuma, kas apstiprinātu vai atspēkotu šo mītu (par iespējamo starojuma absorbciju, ko kaktusi absorbē no datora ). Zinātnieki to pat neatzīst par hipotēzi un pietiekamu pamatu jebkādiem pētījumiem.
Vēl daži faktori par labu kaktusiem, lai viņi atrastos pie datora:
1. Tāpat kā vairums istabas augu, arī kaktusi jonizē un mitrina gaisu. Elektriska aprīkojuma ar lielu blīvumu izvietošana, piemēram, birojos, pasliktina gaisa jonu sastāvu, kas var izraisīt galvassāpes. Bieži vēdiniet istabu un novietojiet tur kaktusus, kas darbojas kā pasīvs jonizators.
2. Elektromagnētiskā starojuma apstākļos kaktusi aug labāk, un tāpēc pēc izskata tie rada pozitīvu mikroklimatu un uzlabo garastāvokli.
Datora starojums
Tas man atgādina manu bērnību, kad tēvs, ieraugot mani pie datora, vienmēr jautāja:
- - Vai tu ēdīsi?
- Es atbildēju: "Nē, es negribu."
- Atbildot uz to, viņš teica: "Es redzu. Tas nozīmē, ka esi paēdis radiāciju un jau esi pieēdies."
Pamatojoties uz to, es lasīju literatūru, lai pārliecinātu savu tēvu, ka mans dators neizstaro nekādu starojumu. Mūsu dzelzs puisis neizstaro radioaktīvas alfa, beta, gamma, neitronu daļiņas. Ja, tad joprojām bija iespējams iegūt rentgenstarus no veciem monitoriem, tagad jaunajos monitoros tas ir pilnībā izslēgts.
Dažreiz uz monitora var redzēt šādu uzrakstu "Low Radiation". Jūs uzreiz varat domāt, ka tulkojumā tas nozīmēs "Zems radiācijas līmenis", bet pats vārds "Radiation" tulkojumā nozīmēs "Izstarojums", proti, elektromagnētisku, nekādā gadījumā radioaktīvu. Jebkurš elektrisks objekts var izstarot šāda veida starojumu. Protams, visvairāk izstaro monitors, bet, ja jūs sēžat pusmetru no tā, tad jūs jau atrodaties drošā zonā.
Ja jūsu darbā vienā birojā ir daudz datoru, un tie stāv pēc principa kā galdi skolā, labāk ir pārkārtot, un tagad es paskaidrošu, kāpēc. Fakts ir tāds, ka monitora elektromagnētiskais starojums darbojas ne tikai ekrāna priekšā, bet arī sānos un aizmugurē pat spēcīgāk nekā priekšā. Tādēļ jums vajadzētu piesargāties ne tikai no sava datora, bet arī no blakus esošajiem datoriem.
Šis starojums ietekmē cilvēka ķermeni, tādējādi izjaucot vielmaiņu viņa ķermenī. Tāpēc esiet piesardzīgs, uzstādot datoru savā darba vietā vai mājās.
Ir vēl viena nianse, kurai ne visi pievērš uzmanību - gaiss. Monitoram ir iespēja elektrificēt ne tikai sevi, bet arī gaisu telpā, kurā tas atrodas. Pats gaiss saņem pozitīvu lādiņu, kas nav ļoti labs cilvēka ķermenim. Kāpēc, jūsuprāt, cilvēks jūtas labi kalnos vai atvaļinājumā pie jūras? Viss iemesls ir tāds, ka gaiss tur ir negatīvi uzlādēts, tāpēc cilvēks jūtas labi. Tādēļ telpā, kurā strādā daudzi datori, gaiss ir smags, un tur uzturēties ilgu laiku nav īpaši ērti.
Kāds tam sakars ar kaktusiem?
Mūsdienu cilvēks daudz laika pavada pie datora. Kā negrozi, bet pastāvīgi ir jāvēršas pie viņa. Ir zināms, ka no ierīces izdalītais elektromagnētiskais starojums ir kaitīgs veselībai. Lai tos neitralizētu, ieteicams novietot kaktusu pie datora, domājams, tas spēj tos absorbēt. Vai tas tā ir, jūs uzzināsiet tālāk.
Tagad parunāsim par kaktusu mītu. Runā, ka kaktusi absorbē starojumu no datora, bet, kā mēs noskaidrojām, tas noteikti neuzsūc nekādu starojumu, bet es varu piekrist elektromagnētiskajam starojumam. Daudzi augi mēdz vairāk augt elektromagnētiskā vidē, viens no šiem augiem ir kaktuss. Sakarā ar to viņi absorbē elektromagnētisko starojumu, bet nekādā gadījumā nesamazina paša starojuma līmeni.
No tā mēs varam secināt, ka kaktuss pie datora stāv vairāk skaistuma, nevis labuma dēļ. Tā kā tas jūsu darba vietā neko neatrisina aizsardzības ziņā, un vēl jo vairāk starojums nav tik liels, lai tas kaitētu personai. Lai tam būtu kāds efekts, 200 gadus jāsēž monitora priekšā. Un mēs, kā jūs zināt, nedzīvojam tik ilgi.
Vai monitora starojums ir kaitīgs?
Pieņēmums par kaktusu aizsargājošajām īpašībām parādījās jau sen. Tajā laikā visiem bija lampu ekrāni ar elektro-izstarojuma trubiņu , un tie patiešām apdraudēja veselību.
Cilvēki, kuri sēdējuši ilgu laiku datora priekšā, ar iespējamiem veidiem sevi mēģinājuši aizsargāt, tai skaitā arī ar augu palīdzību. Bet viss ir izmainījies pēdējās desmitgadēs un tagad baidīties praktiski nav ko.
Dažas mūsdienu monitoru īpašības:
- Mūsdienu LCD monitori ir praktiski droši. To izstaroto elektromagnētisko viļņu daudzums nav lielāks par elektriskā skuvekļa vai gludekļa. Turklāt atšķirībā no EMI ''elektro magnētiskām ierīcēm'' viņiem nav beta starojuma. Ir pierādīts, ka LCD ekrānu nodarītais kaitējums ir tik mazs, ka to pat nevar reģistrēt klīniskajos pētījumos;
- Ja mēs runājam par plazmas ekrāniem, tiem ir arī zems bīstamības līmenis. Protams, noteiktos apstākļos tie var būt kaitīgi redzei, taču tā ir cita tēma.
Tāpēc vajadzētu būt piesardzīgam tikai pret principiāli novecojušiem EMI monitoriem, taču tos reti kur var atrast.
Vai kaktuss palīdz no datora starojuma?
Tiek uzskatīts, ka kaktuss spēj absorbēt elektromagnētisko starojumu. Bet rodas jautājums, no kurienes šī informācija ir iegūta un vai tā ir zinātniski pierādīta?
Zinātniski pierādīts ir tikai fakts, ka kaktusi ir vieni no augiem, kas labi sakņojas elektromagnētiskā vidē. Viņi bieži aug tur, kur nekas cits neaug, un spēj absorbēt kaitīgos viļņus. Tomēr šie augi nepazemina paša radiācijas līmeni.
Turklāt jums nav jāuztraucas, ja strādājat mājās ar vienu datoru. Ja tas ir birojs un apkārt ir daudz ierīču, tas ir cits jautājums. Galu galā briesmas rodas no monitora aizmugures un, kad ierīces atrodas visur apkārt, viļņu trieciena varbūtība ir daudz lielāka. Tas draud izjaukt vielmaiņas procesus organismā, kas var izraisīt jebkādus pasliktinājumus.
Bet kaktuss šeit nespēj palīdzēt, ir pareizi jāorganizē darbs. Drošības nolūkos jebkuram no blakus esošajiem datoriem jābūt vismaz 0,5 metru attālumā no personas.
Kāpēc ir nepieciešams kaktuss pie datora?
Izrādās, ka vairāk skaistumam. Tomēr, ja jūsu zaļais draugs slikti aug, varat to pielikt tuvāk monitoram, un tad tas var augt ātrāk. Ir zināms, ka tieši šo viļņu ietekmē kaktusi aug labi.
Tā ir arī lieliska iespēja darbvirsmas dekorēšanai - augi ir ārkārtīgi nepretenciozi. Tie prasa minimālu uzmanību, bet ir patīkami acīm visu gadu. Tie arī ļauj pēc ilga darba novērst uzmanību no monitora.
Tomēr pasargāt sevi šādā veidā nav iespējams, šī pieņemšana ir tikai mīts. Turklāt, tagad visiem ir modernas ierīces, no kurām, ja arī varētu ciest, tad pēc 200 gadu nepārtrauktās darbības pie viņa.
Kas attiecas uz redzi, tas var pasliktināties, ja regulāri un nepareizi skatāties uz ekrānu. Bet, lai to saglabātu, nav nepieciešams likt kaktusu pie datora, ir svarīgi ievērot noteikumus: uzraudzīt apgaismojumu, piecelties un biežāk izklaidēties, veikt vingrinājumus acīm.
Kapēc datoram vajadzīgs kaktus?
Mūsdienās tiek uzskatīts, ka kaktuss, kas atrodas blakus datora monitoram, absorbē lielāko daļu cilvēkiem kaitīgā elektromagnētiskā starojuma.
Ir daudz viedokļu, bieži vien pretēji, vai tas ir mīts vai realitāte. Neskatoties uz visiem argumentiem, tā joprojām ir tradīcija, ko daudzi lietotāji mājās un birojos joprojām ievēro. Lai gan būtu lieliski, ja tas izrādītos taisnība, un kaktuss spētu pasargāt cilvēku no radiācijas kaitīgās ietekmes. Bet diemžēl kaktusi varētu absorbēt daļu no starojuma tikai tad, ja tie no visām pusēm ieskauj visu monitoru. Stāvot vienatnē, mazs (kā arī liels) kaktuss mūs neaizsargās no elektromagnētiskajiem viļņiem. Bet viņu atrašanās blakus šo viļņu avotam ir ļoti izdevīga.
Bet es gribētu atgriezties pie mīta, kaktus ir unikāls aizsarglīdzeklis, kas absorbē lielāko daļu monitora starojuma. Pirmo reizi mīts, ka kaktusi spēj absorbēt datoru elektromagnētisko starojumu, parādījās 80. gadu beigās. Joprojām nav zināms, ar ko tas bija saistīts. Šim rādītājam ir dažādi pieņēmumi. Viens no tiem ir tāds, ka FIDO (tas ir datortīkls) parādījās leģenda par kaktusa brīnumainajām īpašībām, kas it kā absorbē visu monitora kaitīgo starojumu. Iespējams, šī iespēja tika izvirzīta (kaut arī humoristiskā formā) strīdu laikā starp programmētājiem un parastajiem datoru lietotājiem, meklējot labākos aizsardzības līdzekļus pret elektromagnētisko starojumu.
Vēl viens, visticamāk, ieteikums ir tas, ka leģendu par kaktusa aizsargājošajām īpašībām izgudroja ziedu veikalu pārdevēji. Kad pirmo reizi kaktusu no Holandes uz Krieviju atveda pārdošanai, bija kaut kā jāpiesaista pircēji. Tāpēc viņi nāca klajā ar mītu, ka kaktusi podos ar zemi var pasargāt lietotāju no monitora kaitīgā starojuma. Tā parādījās mīts par "kaktusu".
Var ilgi minēt, kāpēc un kā parādījās mīts, taču tas ir zināms tikai tad, kad - pagājušā gadsimta 80. gados. Tajā laikā ražotie monitori bija ļoti tālu no mūsdienu tehnoloģijām un patiešām varēja negatīvi ietekmēt lielu radiācijas devu dēļ. Pamazām tehnoloģija ir attīstījusies. Mūsdienu modeļi izstaro ļoti nelielu starojuma devu un ietver arī dažādas aizsargierīces. Radiācijas devai jābūt stingri zem tās robežas, kuru pārsniedzot, elektromagnētiskie viļņi ir kaitīgi veselībai.
Tā vai šā, pēc mīta parādīšanās par kaktusa aizsargājošajām īpašībām cilvēku viedoklis dalījās. Kopš tā laika daži datora monitoru ir aprīkojuši ar kaktusiem no visām pusēm, bet citi ir pārliecināti, ka tas viss ir absurds. Jūs varbūt atceraties ažiotāžu, kas radās pēc mīta parādīšanās presē. Kaktusi ir pārpludinājuši datoru galdus ne tikai lietotāju mājās, bet arī birojos.
Laika gaitā mīts sāka lēnām norimt. Pamazām daudzi lietotāji atteicās no šīs metodes, saprotot, ka "kaktusa" mīts iet pretrunā ar loģiku. Citi joprojām uzskata, ka tas ir labākais veids, kā pasargāties no radiācijas.
Arī kaktusu skaits pie monitoriem pakāpeniski samazinās, neskatoties uz to, ka daudzi joprojām dod priekšroku vismaz vienu mazu kaktusu atstāt uz darbvirsmas, atsaucoties uz faktu, ka augsne telpā jebkurā gadījumā ir noderīga.
Tādējādi "kaktusu" mīta spēks pamazām izzūd. Bet tad izrādās dīvaini, ka, spriežot pēc ārzemju filmām un ziņojumiem, šis mīts pastāv arī Eiropas valstīs, un joprojām ir daudz vietu, kur var atrast monitoru ar blakus esošo kaktusu. Vai cilvēki tur vēl nesaprata, ka tas ir tikai mīts? Nav skaidrs, vai tā ir māņticība, tradīcija, vai arī viņi to dara katram gadījumam.
Krievijā ir izplatīta pat vesela teorija, kuru, iespējams, apstiprina īpaša pārbaude. Šīs teorijas būtība ir tāda, ka kaktusi patiešām efektīvi apkaro monitora starojumu, jo tie to gandrīz pilnībā absorbē. Bet mīts ir pretējs, ka kaktusi šajā jautājumā ir bezjēdzīgi. Šīs teorijas veidotāji šāda viedokļa rašanos saista ar plaši izplatīto Āzijas kaktusu viltojumu izplatību, kas atšķiras no reālajiem, tiem nav iespēju absorbēt kaitīgo starojumu.
Pastāv informācija, ka tika veiktas īpašas pārbaudes, pamatojoties uz kurām visi kaktusi tika kvalificēti šādi:
- Maza darbība;
- Vidējās darbības;
- Professionāli.
Tie atšķiras pēc pārklājuma, tas ir, monitora lieluma, ar kuru tie tiks izmantoti.
Tas joprojām ir diezgan iespējams. Bet tas, ko tālāk piedāvā šīs teorijas izstrādātāji, manuprāt, norāda, ka šī teorija ir fikcija. Fakts ir tāds, ka tālāk iet runa par iespējamām kaktusa komplektācijām. Tātad, domājams, ir kaktusi ar iebūvētām austiņām vai USB pieslēgvietu. Tas ir absolūti absurds.
Ņemot vērā šo viedokļu dažādību, jums var būt savs, kas atšķiras no visiem citiem. Es negribētu uzspiest savu viedokli, bet tomēr es aicinu jūs šo jautājumu izskatīt loģiski un izdarīt pareizus secinājumus, neskatoties uz to, ka ticība "kaktusu" mītam ir ļoti ērta - jūs novietojat kaktusu blakus monitoram un vairs nav jāuztraucas par savu drošību.
Lai beidzot saprastu, kur ir patiesība un kur meli, jums jānoskaidro, kas ir elektromagnētiskā starojuma avots monitorā.
Radiācija nāk no monitora elektro-izstarojuma trubiņas, nevis vienā virzienā, bet dažādos virzienos. Vienā virzienā rodas tikai elektronu plūsma. No tā izriet, ka vientuļš stāvošs kaktuss nespēs absorbēt visu starojumu, kas izdalās no elektro-izstarojuma trubiņas lampas. Galu galā tam nav magnēta īpašību un tas nepiesaista sev elektromagnētiskos viļņus. Tāpēc tikai kaktusu "žogs" ap monitoru var kļūt par ievērojamu šķērsli radiācijas plūsmām, kas, protams, nav pieņemami.
Kā minēts iepriekš, monitora tuvuma esamība galvenokārt ir izdevīga tikai pašam kaktusam. Fakts ir tāds, ka šī auga dzimtene ir tropu un subtropu valstis. Tas izskaidro viņa stabilitāti vai pat tieksmi pēc radiācijas, kuras viņam trūkst mūsu apstākļos.
Šāds stāvoklis atkal nostiprina ticību "kaktusu" mītam, jo paātrināta kaktusa augšana, kas atrodas monitora tuvumā, daudzi cilvēki ir pieraduši skaidrot ar to, ka mutācija notiek elektromagnētisko viļņu ietekmē. Un tāpēc, viņuprāt, kaktuss patiešām absorbē starojumu un aizsargā cilvēkus.
Radiācija patiešām pozitīvi ietekmē kaktusa attīstību. Tas absorbē tikai nelielu daļu no visa starojuma, kas tiek virzīts tā virzienā. Tāpēc, ja jums jau mājās ir kaktusi un jūs nezināt, kā par tiem rūpēties, novietojiet tos blakus monitoram. Tas viņiem noteikti nāks par labu.
Šāda īpašība ir kaktusu iezīme. Praktiski neviens cits augs nav izturīgs pret elektromagnētisko starojumu, un, ja tas atrodas šo starojumu avota tuvumā, tas, visticamāk, novītīs un nomirs. Ar kaktusu viss ir savādāk. Viņam starojums no monitora vai jebkura cita avota ir daudz noderīgāks un vēlamāks nekā saules gaisma no loga.
Tomēr runa iet nevis par kaktusiem, bet gan par radiāciju. Viss iepriekš minētais bija fakts, ka nav vērts iegādāties kaktusu speciāli, lai sevi aizsargātu no elektromagnētiskā starojuma. Kaktusu pie datora var novietot tikai viņa paša labā vai arī kā interjera detaļu.
Starp citu, ja jūs patiešām izlemsiet novietot kaktusu pie monitora, tad jums ir jānovieto kaktuss pie monitora, zinot šo informāciju. Kā jau minēts, elektromagnētiskais starojums no elektro-izstarojuma trubiņas izstarojas dažādos virzienos. Turklāt vislielāko starojuma devu saņems kaktuss, ja to novietos aiz monitora. Tur atrodas visbīstamākā un visapstarotākā zona. Tāpēc, pat strādājot pie datora, cilvēkam var nodarīt kaitējumu nevis monitors, pie kura viņš šobrīd strādā, bet gan tas, kas atrodas ar muguru pret viņu. Bet kaktusa ievietošana aiz monitora no estētiskā viedokļa ir kaut kā nepamatota. Skaidrs, ka viņam tieši ekrāna priekšā nav ko darīt. Pirmkārt, kaktuss bloķēs ekrāna daļu. Otrkārt, šai zonai ir viszemākā radiācijas deva. Tāpēc vislabāk ir novietot kaktusu uz sāniem, uz abām pusēm (jo tas jums būs ērtāk un komfortablāk) un nedaudz priekšā, nevis monitora līmenī. Tieši šajā zonā kaktuss absorbē vislielāko starojuma daudzumu.
Tādējādi es ceru, ka spēju jūs pārliecināt, ka "kaktusu mīts" joprojām ir tikai mīts. Tamdēļ kaktusu izmantošana praktikā visticamāk vajadzīga tā mīļotājiem, nevis datoru lietotājiem, kuri joprojām ir noraizējušies par monitora elektromagnētiskā starojuma kaitīgo iedarbību. Es saku “joprojām”, jo brīdī, kad šī leģenda bija dzimusi (pagājušā gadsimta 80. gadi), monitori patiešām bija spēcīga elektromagnētiskā starojuma avoti un apdraudēja lietotāja veselību.
Nekad nelieciet kaktusu monitora augšdaļā, pat ja uz darbvirsmas nav vietas. Šajā gadījumā labāk ir pilnībā atteikties no šī pasākuma, jo tas var sabojāt monitoru, ja tajā iekļūst ūdens zemes (laistīšanas laikā) utt. Turklāt kaktusu mērķis nebūs sniegties uz augšu, jo radiācijas avots atradīsies zemāk.
Mūsdienās, attīstoties pilnīgi jaunām tehnoloģijām, pat parastie elektro-izstarojuma trubiņas monitori nerada briesmas cilvēkiem, ja tie atbilst mūsdienu vispārpieņemtajiem drošības standartiem.
Turklāt jau tā izplatītajos šķidro kristālu monitoros (LCD), kā arī TFT monitoros, kuru pamatā ir arī tehnoloģija, kurā netiek izmantota elektro-izstarojuma trubiņas, parasti nav paša elektromagnētiskā starojuma avota. Tie ir pelnīti atzīti par praktiski drošiem no elektromagnētisko viļņu viedokļa, jo radiācijas devas ziņā tos var salīdzināt ar kalkulatoru vai magnetofonu.
Jaunās paaudzes monitori (LCD un TFT) uzlabojas, kļūst arvien pieejamāki pēc cenas un izplatās ar lielāku ātrumu. Drīz viņi, visticamāk, beidzot izspiedīs elektro-izstarojuma trubiņu vecos modeļus no datoru lietotāju galdiem.
Tas nozīmē, ka drīz nebūs pamata uztraukties par monitora radiācijas kaitīgo ietekmi uz cilvēku veselību. Un tiem, kam šodien jau ir vai gatavojas iegādāties šķidro kristālu monitoru, es vēlos teikt: kaktuss displeja tuvumā nemaz nebūs vajadzīgs. Viņš jūs ne tikai neaizsargās (ne no kā), bet pats nesaņems nepieciešamās elektromagnētiskā starojuma devas.
Mīts vai realitāte?
Vai jūs arī turat kaktusu pie sava datora? Un tas aug ļoti labi, un jūs mierīgi "pārdomājat", kā šis ērkšķains augs burtiski "iesūc" datora negatīvo starojumu un absorbē tos sevī?
Mēs varam tevi apbēdināt, bet stāsts par kaktusa ārstnieciskajām īpašībām saistībā ar datora starojumu ir nekas cits kā mīts. Turklāt šī stāsta izcelsme nav zināma. Vai nu tas ir 80. gadu programmētāju joks, vai izdomāta leģenda no floristiem, kuri vēlas iegūt superīgu peļņu no kaktusu pārdošanas.
Bet atgriezīsimies pie datoriem. Laba ziņa ir tā, ka mūsdienu datori ir desmit reizes drošāki nekā vecāki kolēģi. Tie izstaro nelielu elektromagnētiskā starojuma devu, un, ja jūs pavadāt nedaudz laika pie monitora, tad jums nav par ko uztraukties. Bet kas jādara programmētājiem un tiem kuriem stundām ilgi jāskatās uz ekrānu?
6 Zelta likumi strādājot pie datora
Elektromagnētiskā starojuma deva, kas saņemta ilgstoša darba laikā pie datora, patiešām var kaitēt jūsu ķermenim. Tāpēc, strādājot aiz monitora ekrāna, ir svarīgi ievērot dažus ļoti vienkāršus, bet efektīvus ieteikumus:
- Monitoru ieteicams uzstādīt vismaz 50 cm attālumā no sevis.Ja jums ir liels monitors, tad novietojiet to vēl vairāk malā.
- Izvairieties no monitoru lietošanas ar elektro magnētisko trubiņu. Ir noskaidrots, ka elektromagnētiskais starojums no šiem ekrāniem ir vairākas reizes kaitīgāks nekā no šķidro kristālu monitoriem.
- Sistēmas blokus vēlams novietot prom no sevis. Dažos birojos drošības nolūkos sistēmas bloķi atrodas īpašā palīgtelpā, un telpās, kur cilvēki strādā, ir tikai ekrāni un ievades sistēmas.
- Neatstājiet datoru ieslēgtu. Pat ja kādu laiku esat prom, izmantojiet miega režīmu, kas izstaro daudz mazāk elektromagnētiskā starojuma.
- Ja iespējams, saīsiniet laiku, kas pavadīts pie datora. Ja esat spiests pavadīt brīvo laiku no darba, labāk nesēsties pie ekrāna, sērfojot sociālo tīklu lapās.
- Veiciet pārtraukumus, strādājot pie datora. Pēc katras stundas darba mēģiniet veikt 10-15 minūšu pārtraukumu.
Jauku jums dienu!
© Datoru Un Mobīlo Ierīču Serviss ® BitbraiN device repair, visas tiesības aizsargātas